Националите по волейбол стартираха със загуба 2:3 (20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 9:15) от Китай участието си в турнира Лига на нациите в японския град Нагоя.

Мачът беше официален повторен дебют на легендата Пламен Константинов като национален селекционер.  Отборът ни игра на приливи и отливи, като на моменти тотално надиграваше съперника и стигна до тайбрек, в който допусна ранен пасив и закономерно загуби.

Най-резултатен от нашите беше Александър Николов с 22 точки, а Димитър Димитров добави 15. С двуцифрен актив се отчете и Мартин Атанасов - 13 точки.

За победителите най-резултатен беше Чжан Цзинин с 29 точки. С 15 завърши Ю Юантай, а Цзиан Чуан остана с 10.

Следващият мач на България е в четвъртък сутринта срещу Словения.

"Лъвовете" влязоха трудно в мача, като допуснаха изоставане с 0:4, но изравниха до 9:9, а за първи път поведоха в сета при 12:11, като с основна заслуга за обрата беше подобреният сервис.

С нова серия от четири поредни точки обаче Китай поведе и стигна до шест сетбола, като пропусна първите два, но затвори частта в своя полза. Във втората част нашият тим намери играта си и водеше с по 3-4 точки през цялото време и таки изравни.

Третият гейм също започна силно. Нашите водеха с 16:13, но настъпи спад и поредица от грешки. Китай постигна обрат и отново поведе.

Пламен Константинов пусна в игра разпределителя Георги Сеганов на мястото на Георги Братоев, както и Николай Пенчев вместо Мартин Атанасов. Китайците обаче бяха окрилени и поведоха с 9:5 точки.

Нашият тим обърна негативния резултат и стигна до изравняване след 25:20. В тайбрека обаче азиатците бяха по-прецизни и изтръгнаха победата.