България победи Египет с 3:0 гейма (26:24, 25:20, 25:16) в първа среща от група "D" на Световната волейболна лига, играна в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.

Да продкрепят националите ни бяха дошли президентът на Република България Георги Първанов, както и председателят на ДАМС Весела Лечева и вицепремиерът и външен министър Ивайло Калфин.

През първата част нашите започнаха лениво и до 19-ата точка гостите водеха в резултата. Българите обаче се активизираха и спечелиха гейма с 26:24

Във втората момчета на Мартин Стоев бяха още по-категорични и победиха с 25:20.

Третата част бе далеч по-оспорвана и в началните минути вървеше точка за точка. Равенството след всяко изпълнение на сервис се запази до 11:11, след което "лъвовете" поведоха 16:13 при второто техническо прекъсване.

До края на гейма нашите нямаха проблеми и спечелиха с 25:15.

Следващият мач на България е утре от 17.30 часа във Варна, отново с Египет.