Българските волейболисти срещат тима на Русия в борба за бронзовите медали от надпреварата в Световната волейболна лига в руската столица.

Бразилците се наложиха над „сборная” с 3:1 гейма и по този начин изпратиха тима на домакините на „малкия финал” срещу българските волейболисти, които по-рано днес не успяха да се справят с отбора на Франция.

Олимпийските и световни шампиони от Южна Америка започнаха вихрено срещата и набързо спечелиха първите два гейма с по 25:19 точки.

Много по-оспорвана бе третата част, когато резултатът вървеше точка за точка, „селесао” имаха няколко възможности да затворят гейма и да спечелят с категоричното 3:0. Все пак руснаците се измъкнаха от разгрома и взеха гейма с 29:27.

Четвъртият гейм също се движеше доста оспорвано, но този път руснаците изпуснаха да изравнят геймовете, след като водеха с 27:26. Все пак Бразилия измъкна гейма с 29:27 и с това спечелиха срещата.

Двубоят на нашите момчета срещу руснаците е утре в 15.00 часа в спортния комплекс „Лужники” в Москва.

Финалният мач е с начален час 18.00 часа. С титлата шампион в Световна волейболна лига 2006 ще се окичи един от отборите измежду Франция и Бразилия.