Волейболистките от националния отбор на България са на крачка от влизане в Лигата на нациите догодина, след като се класираха за финала на междуконтиненталната Чалънджър купа в Перу.

Момичетата на селекционера Иван Петков се наложиха категорично над домакините от Перу с 3:0 (25:21, 25:22, 25:16) във втората полуфинална среща на турнира, играна тази нощ в 6-хилядната зала "Едуардо Дибос Колизеум" в столицата Лима.

По този начин българските "лъвици" се класираха за големия финал на турнир, чийто победител ще спечели Купата и място във Волейболната лига на нациите. На финала България ще се изправи срещу Колумбия, която надделя над Пуерто Рико с 3:1 гейма в първия полуфинал по-рано през нощта. Финалът между България и Колумбия е утре (25 юни) от 02,00 часа българско време през нощта, а преди това от 00,00 часа ще бъде срещата за бронзовите медали между Перу и Пуерто Рико.

България победи Австралия с 3:0 за "Чалънджър Къп"