В Тояма, Япония се играе четвъртият мач на българския национален отбор по волейбол на турнира за Световната купа. Избраниците на треньора Мартин Стоев, които дотук са с три победи, срещат състава на Съединените щати, който е един от преките ни съперници за едно от първите три места на турнира, даващи квоти за олимпийските игри в Пекин.

Дотук американците са с победа и две загуби на турнира.

Стоев започна със: Евгени Иванов, Константинов, Владо Николов, Жеков, Цветанов, Казийски и Салпаров

Добро начало за тима ми. Българите дръпнаха от самото начало,  като първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за българите. Избраниците на Мартин Стоев водеха с 5:1 точка, но постепенно американците поизравниха играта.

Американците стигат до 8:8 точки след подновяването на играта, а след това повежда и за първи път в мача с 9:8, а след това и с 10:8. Мартин Стоев взима техническо прекъсване.

11:9 за американците. На сервис за българите е Казийски. 11:10 след тройна българска блокада.

Грешка на българите носи 12-а точка за американците.

Първото техническо прекъсване идва при 8:7 точки за американците.

4:1 точки за българите след поредно отлично отиграване на Цветанов.

Константинов бележи за 22:22 точки.

11:12 точки. На сервис за българите Евгени Иванов.

12:13 точки. На сервис за българите Владо Николов. 13:13 след аут на Прийди. Повеждаме с 14:13 точки след точка на Цветанов. Треньорът на американците взима техническо прекъсване.

Второто техническо прекъсване идва при точка аванс за българите за 16:15 точки.

След прекъсването серия от точки за американците, като повеждат с 18:16 точки преди българите да стигнат до 17-ата си точка.

Американците повеждат с 20:17точки. Прекъсване за Мартин Стоев.

Казийски бележи за 18:20 точки. Намаляваме до 19:20 точки. Треньорът на американците взима прекъсване.

Казийски отново на сервис. 21:19 точки за състава на Съединените щати.

21:21 точки след отлична атака на Николов.

21:22 точки. Американците отново повеждат.

23:23 след атака на Владо Николов.

24:23 точки за българите. Ново равенство - 24:24 точки.

Отново повеждаме с 25:24 точки.

25:25 точки. Отново изравняване. Казийски отново дава преднинса на българите за 26:25 точки. Ново изравняване - 26:26 точки.

Грешка на Казийски и 27-ма точка за САЩ. 27:27 точки, ново изравняване.

Гейм за тима на Съединените щати. Американците взеха частта с 29:27 точки. Геймът продължи 35 минути.

Начало на втория гейм на мача в Тояма.

Първата точка във втория гейм е за българите. Американците записват две поредни точки и повеждат с 2:1 точки.

Първото техническо прекъсване в гейма идва при 8:7 точки за България.

Казийски бележи за 11:9 точки в полза на българите. Точка на Константинов за 13:10 точки за българите. Прекъсване за американците.

Второто техническо прекъсване идва при 16:12 точки за българите.

17:14 точки за българите, след атака на Бол, която носи 14-ата точка за американците. 17:15 точки. Николов носи 18-та точка за българите. Нова точка за тима ни - 19:15 точки. Американският наставник взима прекъсване.

Ас на Казийски и 21:16 точки в наша полза.

Цветанов носи 23-та точка срещу 18 за американците.

Блок на Цветанов и 24:19 точки за българите.

Гейм за България. 25:20 точки. Геймовете са 1:1. Българите спечелиха гейма за 25 минути.

Начало на третия гейм на мача в Тояма.

Българите повеждат с 2:0 точки.

4:1 точки за българите. 5:1 точки след отлично отиграване на Казийски.

5:5 точки, като американците правят четири поредни точки.

Американците повеждат със 7:6 точки.

Първото техническо прекъсване в гейма идва при 8:7 точки за американците.

9:7 точки за Съединените щати. Гайдарски прави 8-ма точка - 8:9 точки.

10:9 точки за американците.

12:9 точки за американците и прекъсване за Мартин Стоев.

Казийски бележи за 12:11 точки за американците.

13:12 точки за американците.

14:13 точки за американците. Отлична проява на Казийски и 14:14 точки. Нова точка за българите и повеждаме с 15:14 точки.

Второто техническо прекъсване идва при 16:15 точки за българите след отлично отиграване на Владо Николов.

17:15 точки за българите.

18:16 точки за българите. 19:17 точки за нашите.

20:18 точки за българите. 22:20 точки за българите.

Гейм за България. Повеждаме с 2:1 гейма. Третата част взехме инфарктно с 30:28 точки. Геймът продължи 34 минути.

Начало на четвъртия гейм на мача. Българите повеждат.

Дръпваме с 3:1 точки. Американците изравняват до 3:3 точки.

Американците повеждат с 6:4 точки.

Първото техническо прекъсване в гейма идва при 8:5 точки за американците. Американците дръпнаха с 10:6 точки. Прекъсване за Мартин Стоев.

11:8 точки за американците.

11:10 точки за американците. 13:10 точки за американците.

14:12 точки за американците. 14:14 две поредни точки за българите при сервис на Казийски. Прекъсване за треньора на американците.

Второто техническо прекъсване идва при 16:15 точки за българите.

Американците повеждат с 19:17 точки. 19:19 точки. 20:20 точки.

22:20 точки за авмериканците.

Гейм за тима на Съединените щати. Американците взеха частта с 25:22 точки. Резултатът е 2:2 гейма. Геймът приключи за 29 минути.

Начало на решителния пети гейм.

4:4 точки.

Техническото преткъсване дойде при 8: 7 точки за България. Смяна на полетата.

9:8 точки за американците. Стоев взима прекъсване.

11:8 точки за американците. Ново прекъсване за Стоев.

12:12 точки.

14:12 точки за американците.

Гейм за американците и победа с 3:2 гейма. Американците спечелиха тайбрека с 15:12 точки. Частта продължи 18 минути, а целия мач - 2 часа и 21 минути. Първа загуба за българите на турнира.