Българският национален отбор по волейбол постигна втори пореден успех в европейските квалификации. Момчетата на Силвано Пранди надиграха домакините от Израел с 3:0 (27:25, 25:16, 25:22) в двубой от група В, изигран в зала "Енербокс".

"Трикольорите" убедително заемат първото място с актив от шест точки, а съперникът ни тази вечер е с две загуби.

Снимка 513874

Мачът стартира равностойно, с грешки и на двата тима. Постепенно нашите стабилизираха играта си и продължиха по-концентрирано. До края на гейма обаче Соколов допусна неприятна грешка при гейм бол, за да стане резултатът 24:24. Все пак тимът на Пранди успя да изкове победата в първата част след 3 поредни блокади за 26:25 и атака през центъра на Мартин Атанасов.

България стартира с победа битката за Евроволей 2021

"Лъвовете" сразиха Австрия с 3:1

Началото на втората част обаче не беше толкова позитивна за "лъвовете" след няколко неуспешни посрещания и добри атаки на играчи на домакините. Нашите момчета все пак успяха да обърнат резултата.

Третата част отново не започна никак успешно за нашите, след като Израел поведе с 14:10. Този аванс продължи да стои непоколебим и при 18:14, въпреки някои моментни проблясъци.

Веднага след този момент "лъвовете" отново направиха серия от 3 поредни точки, за да намалят разликата до само един пункт за последните мигове на гейма, като успяха да обърнат до 22:21. Нашите момчета стигнаха до три мачбола. Първия беше спасен, но при вторият вече нямаше прошка за крайното 25:22 и 3:0.

Австрия не даде гейм на домакина Израел в квалификация за Евроволей 2021

Момчетата на Радован Гачич ще бъдат сериозен съперник на "лъвовете"

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 15 точки (1 ас, 3 блокади), 14 точки реализира Мартин Атанасов (2 аса, 2 блокади). С 13 се отчете Тодор Скримов (3 аса, 2 блокади). За съперника Тамир Ершко и Идо Давид завършиха с по 13 точки (1 ас, 1 блокада) (3 аса).

Снимка 513872

Утре (15 януари) е почивен ден, а на 16 януари (събота) излизаме срещу Австрия за втори път.

Стартов състав на България: Мартин Атанасов, Георги Сеганов, Алекс Грозданов, Аспарух Аспарухов, Цветан Соколов, Николай Къртев, Владислав Иванов - либеро.