Волейболистите на България записаха четвърта поредна победа на европейското първенство в Турция. Този път в капана на националите попадна Финландия. Нашите биха с 3:0 (22, 15, 20) след поредни много силни изяви на целия състав. Двубоят бе първи и за двата отбора от втората фаза на шампионата.

С успеха българите стъпиха с единия крак на полуфинал на шампионата. За да стигнат до там волейболистите ще се нуждаят от една победа срещу другите два състава, които тръгнаха с успех днес - Холандия и Русия. Утре от 17,30 ч. играем с лалетата, в четвъртък от 15,00 ч. излизаме срещу Сборная.

Срещу Финландия волейболистите ни имаха проблеми само в първия гейм. Резултатът се движеше точка за точка, като първи аванс от две си осигуриха българите - 15:13. Скандинавците обаче изравниха и после излязоха напред за 20:18. Последва ново изравняване, а успеха донесе Христо Цветанов с две безотказни блокади в края на частта.

Във втория гейм на полето отново се появи Валентин Братоев, този път на мястото на Тодор Алексиев. Посрещачът, който е сред дебютантите на шампионата в родния състав, продължи да затвърждава добрите впечатления с играта си. С негова помощ нашите буквално разсипаха съперника и го биха с десет точки.

Съперникът опита съпротива в третата част като се възползва от моментната липса на концентрация в края. Българите обаче бързо бяха смъмрени от селекционера Силвано Пранди и не позволиха изненада.

Страхотен мач отново записа разпределителят Андрей Жеков. Племейкърът бе на ниво не само при организацията на играта, но и при изпълнението на блок и сервис. Страхотен двубой изнесе и Христо Цветанов.

Преди двубоя отборът бе поздравен по телефона от председателя на БОК Стефка Костадинова.