Българският национален отбор по волейбол за мъже е на крачка от класиране във финалите на световната волейболна лига в Москва.

Това стана възможно, след като прекият съперник за първото място в група "D" на турнира - Куба победи с 3:0 гейма Южна Корея, но не успя да запише достатъчно сериозен точков актив.

Кубинците се наложиха съответно на 18 в първия и втория гейм и на 21 в заключителната част на мача си. Така те излязоха начело в подреждането, но само с + 7 точки срещу родните национали, след като преди мача изоставаха с 12.

Както е известно, в неделя (днес) България също играе последния си двубой от тази фаза на надпреварата като гост на Египет в Кайро и се нуждае от успех с поне 8 точки, който е почти сигурен при победа.

В първата среща между двата тима в петък момчетата на Мартин Стоев победиха с 25 точки разлика и това дава увереност, че България ще намери директно място сред шестте отбора финалисти.