Дамският волейболен отбор на България спечели бронзовите медали на световното първенство до 23 години, което се проведе в столицата на Словения - Любляна. Младите "лъвици" победиха в малкия финал Доминикана с 4:2 (12-15, 15-8 15-11, 16-18, 15-11, 15-9) за 1 час и 33 минути.

България загуби с 1:4 от Словения на полуфинала на световното първенство

Утре нашите ще спорят с Доминикана за бронза

Мачът беше оспорван, но за разлика от предишните два двубоя, българките запазиха концентрация в края на геймовете. Много драматична беше четвъртата част, когато нашите водеха с 12:8, но отстъпиха с 16-18. В петия гейм доминиканките дръпнаха в началото, но след това българките пречупиха съпротивата на карибските си съпернички.

Българската агитка отново беше на много високо ниво и има голяма заслуга за спечелване на бронзовите медали.