Националният отбор на България по волейбол за мъже записа втора победа на Световното първенство в Япония. В Нагано избраниците на Мартин Стоев разбиха тима на САЩ с 3:0 гейма (30:28, 25:22, 25:21) в мач, който продължи час и 18 минути. Срещата бе открита от кмета на бившата олимпийска столица, който изпълни начален удар с позлатена топка.

Матей Казийски отново бе над всички със своите 17 точки, от които 3 постигна директно от начален удар. Владимир Николов завърши с 14 точки. На познатото си високо ниво бе капитанът Пламен Константинов. Отлично се включиха резервите Боян Йорданов и Красимир Гайдарски.

Драматичен беше единствено първият гейм на двубоя, който продължи 29 минути. В него националите поведоха с 24:21 и всичко изглеждаше решено. Американците обаче направиха 4 поредни точки и на свой ред достигнаха до възможност да спечелят частта.

Казийски

Владо Николов изравни с успешна атака през тройната блокада на съперника. След това извадихме още един сетпойнт при 25:26. В крайна сметка волейболистите взеха гейма с 30:28 след успешна блокада на Николов.

В следващите два гейма българите не допуснаха изненади и победиха закономерно.

"Смятам, че още успехът срещу Италия ни реши голяма част от проблемите - каза селекционерът Мартин Стоев след мача. - Радвам се на победата. Надявам се на успех и срещу Венецуела".

Утре България среща съставът на Венецуела, който също е с две победи.

БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов 2 т., Христо Цветанов 8, Андрей Жеков 2, Матей Казийски 17, Владимир Николов 14, Пламен Константинов 7, Теодор Салпаров - либеро (Красимир Гайдарски 6, Тодор Алексиев 1, Боян Йорданов 3, Даниел Пеев)

САЩ: Джеймс Полстър, Доналд Суксо, Уилям Приди, Райън Милър, Томас Хоф, Клейтън Стенли, Ричард Ламбърн - либеро.