Виктория Волей, Арда и Звездец се класираха за четвъртия кръг в турнира за "Купата на България" при мъжете. Отборите записаха чисти победи над съперниците в третия етап на надпреварата.

Резултати от срещите от кръг №9 на волейболната Суперлига

Хебър продължава да е начело без загубен мач

Волейболистите на Виктория Волей, водени от Атанас Митрев се наложиха като домакини над Царево с 3-0 (25-21, 25-22, 27-25) в залата на СУ "Цар Симеон Велики" в Пловдив".

"Това, което търсихме в този турнир, го постигнахме. Сега ще докараме в Пловдив отбор от Суперлигата. Момчетата се представиха добре и съм доволен от играта им. Отличен мач направи Алберт Албаадж, който беше в основата на победата. Нямаме конкретни предпочитания за следващия ни съперник за Купата. Интересното е, че всеки в съблекалнята иска различен отбор", заяви за официалния сайт на Виктория Волей наставникът на отбора Атанас Митрев.

Арда (Кърджали) срази като домакин Раковски 1964 (Севлиево) с 3-0 (25-20, 25-14, 25-18). Момчетата на Иван Халачев бяха класа над съперника и  приключиха мача в своя полза за 54 минути.

Същият успех постигна и Звездец (Горна Малина), който се наложи като домакин над Черноморец (Бяла) с 3-0 (25-17, 27-25, 25-14).

Последният мач от третия кръг между Славия и Град (Белоградчик) е днес от 17:00 часа в столичната зала "Панайот Пондалов".

Жребият за четвъртия кръг за "Купата на България", в който ще се включват и отборите от Суперлигата е днес от 11:00 часа в офиса на Българска федерация по волейбол.