Арда спечели трета победа във волейболната Суперлига. Кърджалийци изиграха поредния си петгеймов мач и обърнаха Миньор (Перник) с 3-2 (25-18, 23-25, 17-25, 26-24, 15-6).

Даниел Пеев: Едва ли сме очаквали да достигнем до 1/4-финал

Наставникът на Монтана е реалист за представянето на неговите възпитаници в Европа

Независимо от успеха Арда е на последно място с 3 победи и 18 загуби, докато Миньор е на 10-о място с 6 победи и 15 загуби. Кърджалийци ще гостуват в последния 22-и кръг в София на гранда Левски, а Миньор ще приеме Добруджа.

Мачът се реши в четвъртия гейм, когато се играеше точка за точка. Домакините успяха да го измъкнат с 26-24 и пречупиха коравия си съперник. В тайбрека превъзходството на на кърджалийци беше тотално и те го затвориха с убедителното 15-6.