Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха десета победа в италианската Суперлига.

Воденият от Джанлоренцо Бленджини се наложи над Топ Волей Чистерна (Латина) с 3:1 (20:25, 25:18, 25:23, 27:25) в мач от 18-и кръг, изигран в "Еуросуоле Форум".

Лубе е четвърти в таблицата с 30 точки (10 победи, 8 загуби), Чистерна е девети с 23 точки (7 победи, 11 загуби).

Алекс Николов влезе като резерва във втория гейм, като остана на терена и в следващите две части. За времето си на игралното поле се отчете с 16 точки (5 аса) и бе втори по резултатност. Точка повече реализира Марлон Янт Ерера (1 ас). За съперника Петър Дърлич бе над всички с 20 точки (2 блокади), Марко Седлачек добави 15 точки (1 ас).

В следващия кръг Лубе излиза срещу Ема Вилас Обей (Сиена), на 12 февруари (неделя). Чистерна среща Веро Волей (Монца).