Без особени трудности гостуващият отбор на Академик Метатрон надигра във Варна Енерджи с 1:3 гейма в среща от 16-ия кръг на редовния сезон в Държавното първенство по волейбол за жени.

Още в първия гейм гостите показаха тотално превъзходство и категорично спечелиха с 25:11.

Във втората част ролите се обърнаха, домакините играха по-съсредоточено и логично изравниха резултата за 1:1.

В третия гейм варненки бяха безапелационно надиграни от Академик Метатрон, които показаха перфектна игра в нападение и в защита.

В четвъртия гейм домакините се опитаха да се върнат в мача, но силите им стигнаха само за 21 точки.

Най-резултатни:
- за Енерджи - Виктория Викторова 13, Константина Добрева 9
- за Академик - Славина Колева 22, Ваня Върбанова 14

Междувременно вторият във временното класиране ЦСКА разби гостенките си от Спартак (Варна), като ги победи безапелационно с 3:0 (25:16, 25:19, 25:18), докато Левски Сиконко не остави шансове на Локомотив (София) и надделя у дома също с 3:0 (25:16, 25:14, 25:13).

Срещи от 16-ия кръг на редовния сезон на Държавното първенство по волейбол за жени:

ЦСКА - Спартак 96 - 3:0 (25:16, 25:19, 25:18)
Левски Сиконко - Локомотив (София) - 3:0 (25:16, 25:14, 25:13)
Славия - Марица Пловдив - 3:0 (25:10, 25:18, 25:19)
Енерджи Варна - Академик Метатрон - 1:3 (11:25, 25:17, 14:25, 21:25)