Нефтохимик се класира за финала в Суперлигата по волейбол. Това стана възможно, след като тимът се наложи над ЦСКА с 3:1 гейма (25:23, 25:23, 21:25, 25:23) в третия мач от серията.

Бургазлии спечелиха полуфиналния плейоф с общ резултат 3:0 и заслужено ще получат шанс за спечелването на титлата.

Воденият от Петър Дочев тим, който разполага в редиците си с близнаците Георги и Валентин Братоеви, Николай Николов, Красимир Гайдарски и Жани Желязков, чака победителя от серията между Добруджа 07 и Монтана, за да разбере съперника си на финала.

Нефтoхимиk измъкна драматична победа срещу ЦСКА и води с 2:0 в серията

Следващият мач е в неделя

Валентин Братоев блесна с 19 точки за Нефтохимик 2010, а Николай Николов добави още 13. Жани Желязков завърши с 8 точки. За "червените" опитният Смилен Мляков реализира 21 точки.

Петър Дочев: ЦСКА няма какво да губи

Наставникът на Нефтохимик отдаде победата на класа

Въпреки отпадането си ЦСКА ще остане със сребърните медали заради първото си място от редовния сезон, а Монтана - с бронз, ако не спечели титлата.

От своя страна Нефтохимик 2010 ще финишира на четвърта позиция, ако не успее да стане шампион.