Витоша отново остана без победа и след 14-ия кръг в Лига Европа. "Тигрите" загубиха у дома от Черно море с 1:2, макар че както в немалко срещи от началото на сезона, показаха приятен футбол, подчинен до голяма степен на атаката.

С успеха пък варненци записаха втори пореден успех, което им отреди 4-то място с 21 точки преди мачовете на останалите им конкуренти от първата шестица.

Витоша - Черно море 1:2, варненци отново поведоха!

Двата отбора откриват 14-ия кръг в Първа лига

Срещата започна с натиск на "тигрите", които пресираха своя съперник от първата минута. Те обаче не можеха да стигнат до т.нар 100 % голова ситуация.

Вместо това Черно море успя да се разпише при първата си по-смислена атака!

При атака преминала по левия фланг, Георги Илиев центрира от наказателното поле към Мариян Огнянов, който с глава вкара за 1:0!

"Тигрите" на Коце Ангелов обаче не се смутиха и в добавеното време стигнаха до изравняване!

Снимка 320365

Дани Пеев застана зад топката при центриране от статично положение, което мина през няколко футболисти и изненада Емил Михайлов - 1:1!

Второто полувреме започна с натиск на Черно море, а това даде резултат в 55-ата минута.

Отново Мариян Огнянов бе герой за "моряците", възползвайки се от центриране отдясно - 2:1!

До края на срещата и двата отбора имаха шансове да се разпишат, а най-чистото положение в мача дойде в 88-ата минута! Даниел Пеев намери успоредно на вратата Китан Василев, който на метри от вратата стреля силно, но Емо Михайлов спаси.

Христозов също бе близо до гола в добавеното време, когато засече топката с глава пред вратарското поле, но тя мина до гредата.