Отборът на Витоша Бистрица спечели зимния футболен турнир "Балчик Къп" 2018. В последния си двубой от надпреварата край морето бистричани победиха с 3:1 Ботев Враца с попадения на Григор Долапчиев и Даниел Пеев (2).

В предишните си три мача Витоша надигра Черноморец Балчик и Добруджа с по 2:0, а дубъла на Лудогорец - с 3:2. Днес в 8-ата минута Долапчиев откри, след като получи пас между двама защитници.

Излезе сам срещу вратаря Любенов и вкара. В 16-ата минута Петър Альошев изравни с глава, засичайки центриране на Петър Атанасов от корнер. В 33-ата и в 38-ата минута Даниел Пеев вкара два гола за крайното 3:1. Първо се разписа сам срещу вратаря, а след това директно от фаул прати топката под гредата.

Витоша и Балкан (Ботевград) завършиха наравно 1:1