В първата си контрола в Агия Напа отборът на Вихрен завърши наравно 2:2 с чешкия Яблонец.

В 5-та минута Даниел Пусурек излезе очи в очи срещу Годжев и успя да го преодолее за 0:1.  Изравнителното попадение за Вихрен дойде в 19-та минута. Тогава Уго Сантош след центриране отдясно в наказателното поле на Яблонец накара защитата на чехите да отбие топката, тя попадна у Десислав Русев, който от няколко метра я изпрати зад Шпит за 1:1.

След почивката старши треньорът на Вихрен пусна в игра шест нови футболисти. В 58-та минута бразилецът Мануел вкара гол, който главният съдия отмени след като видя вдигнат флаг от страна на помощника си. 64-та минута след центриране отляво от корнер снажния Латафа с глава направи безпомощен Годжев за 1:2. Санданските футболисти тръгнаха да търсят изравняване на резултата. В 72-ра минута бразилецът Мануел със страхотен шут от фаул изпрати топката в гредата на Яблонец и в добавката Шукардиния бе точен, оформяйки крайното 2:2.