Елитният Вихрен загуби с 0:2 от лидера в Източната "Б" група Черноморец на стадиона в Поморие. За водения от Димитър Димитров-Херо тим резултата откри Милен Христов в 33-ата минута.

Той засече топката след центриране на Стефан Трайков. 2:0 за "акулите" направи Атанас Апостолов в 81-ата, като за попадението му асистира Делчо Стоилов, който е считан за сигурно попълнение в Черноморец.

Освен двата гола, черноморци изтърваха още 3-4 чисти положения, докато за Вихрен Марко Марков имаше добра възможност преди почивката, но не успя да реализира. След срещата Херо освободи от тима дошлия на проби юноша на Левски Румен Панев, след като заяви, че не е очарован от качествата му.

Освен това Димитров бе категоричен, че няма да разчита на македонския нападател Бобан Янчевски, който възнамерявал да си търси отбор в Австрия. Следващата проверка на Черноморец ще бъде на 31 януари в Поморие срещу Спартак (Вн).

Треньорът на Вихрен Филип Филипов пък сподели след мача, че се отказва от бразилците Едмилсон и Соларис, които пристигнаха преди няколко дни.