Вихрен завърши 0:0 с деветия в словашката Супер лига Дубница в интересен и оспорван контролен мач, игран в кипърския курорт Агиа Напа.

Най-доброто положение преди почивката пропусна Мохамаду Сейе. Сенегалският нападател на словаците получи топката на 5 метра от вратата, стреля, но Фредерико Лучини изби в гредата.

Томаш Запотока опита да направи добавка, но италианският страж на Вихрен отново беше блестящ.

Две минути по-късно Золтан Фехер от сандачани нацели гредата на вратата на Рихард Заяц.

В 72-ата минута Дубница пропусна нов шанс да открире резултата. След разбъркване в наказателното поле Лучини успя да избие удара на Сейе, след което Юрай Масарик насочи топката към опразнената врата, но Светльо Георгиев изби топката пред голлинията.

Така след 2:2 в първия си контролен мач срещу чешкия Яблонец днес футболистите на Вихрен инкасираха второ равенство от лагера в Кипър.

Третият контролен мач на футболистите на Филип Филипов е на 9 февруари срещу сръбския Рад (Белград).