Бившият нападател на Локомотив (Пд) и Левски дебютира за Вихрен в контролата срещу втородивизионния Пирин (Банско) играна на терена с изкуствено покритие в Сандански. Вихрен победи с 1:0.

Единственото попадение в срещата отбеляза гръка Маладенис, който след центриране на Зоран Златковски направи безпомощен резервния вратар на гостите Аршинков.

В последните минути на мача имаше много интересни моменти. Гостите търсеха начин за изравняване на резултата, а домакините за покачване. Влезлите в игра Владимир Кабранов и Емил Драчев внесоха острота в нападението на Пирин и при по-точна стрелба можеше да отбележат гол във вратата на Вихрен.

В 75-та минута Джайеоба излезе сам срещу вратаря на Пирин Аршинков не успя да го преодолее.

След мача старши треньора на Вихрен Филип Филипов сподели, че Джаейоба е вече в неговия отбор.

"Ако съумее да си оправи нещата с последния клуб където е играл, ще бъде картотекиран във Вихрен. Давам почивка на футболистите до понеделник след обяд, когато ще направя първата тренировка за седмицата преди мача срещу Левски за първенството. От днес преотстъпваме Руслан Иванов на Пирин Банско", каза Филипов.