Верея гарантира оставането си в Първа лига и през следващия шампионат, след като футболистите на Александър Томаш успяха да стигнат до победа с 3:1 над Ботев в мач от група "А" от втората осмица. Старозагорци оглавиха класирането, след като осъществиха пълен обрат над "канарчетата" на своя "Трейс Арена".

Гостите от Пловдив започнаха среща по-добре, макар че Николай Киров бе дал почива на някои основни футболисти, сред които и капитанът Лъчезар Балтанов. Като титуляр започна завърналият се от контузия Крум Стоянов, който още в 4-та минута можеше да открие резултата.

НА ЖИВО: Верея - Ботев (Пловдив), домакините стигнаха до пълен обрат!

Двубоят започва от 17:30 часа

Бранителят се озова зад защитата на съперника, но останал сам срещу Колев, не успя да го преодолее, стреляйки изключително слабо.

Ботев все пак поведе малко по-късно.

Дълъг пас по диагонал намери Серкан Юсеин в наказателното поле, който овладя и пред погледа на няколко футболисти на Верея укроти кълбото и го прати във вратата - 1:0!

Последваха минути, при които Ботев продължи да е по-дейният отбор, но въпреки това Георги Андонов пропусна да изравни, след като засече с глава центриране от корнер, при което Чворович закова топката пред голлинията.

Ботев изпусна златен шанс да поведе с 2:0! Центриране на Крум Стоянов от фланга намери Виана пред вратарското поле, но ударът на бразилеца с глава отскочи от земята и мина над вратата.

Александър Томаш на върха на щастието: Сътворихме подвиг, човешките възможности са неограничени!

Вижте какво заяви треньорът на Верея след успеха над Ботев

Верея изравни от нищото! След грешка при изнасянето на топката от страна на Неделев, Георги Андонов остана непокрит и очи в очи с Чворович пусна кълбото в мрежата - 1:1! В следващата атака пък Андонов можеше да докара нещата до пълен обрат, но негов удар от удобна позиция бе блокиран от защитник на "канарчетата" и при равенство двата отбора се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме картината не се промени особено, като Верея бе отборът, който се възползва от единствената по-сериозна грешка в отбраната на "канарчетата". В средата на полувремето се получи разбъркване след корнер, след което Калоянов фронтално срещу вратата промуши топката за 2:1.

До края на срещата гостите се опитаха да стигнат поне до точката, но топовен шут на Тодор Неделев минути преди края разтресе гредата. Вместо това Верея стигна до трети гол, след като в добавеното време на мача Илиян Йорданов вкара за 3:1 и сложи точки на спора, за да може старозагорци да спечелят и да оглавят група "А"!

Николай Киров: Не ме притесняват пропуските в атака, а грешките в защита

"До 35-та минута контролирахме мача", заяви треньорът на Ботев.