Верея победи Славия по категоричен начин с 3:0, в последен мач от 22-я междинен кръг в Първа лига. На "Трейс Арена" в Стара Загора възпитаниците на Александър Томаш не оставиха никакво съмнение в превъзходството си в мача и заслужено се поздравиха с успеха.

В началните минути домакините бяха особено активни и още в 3-та минута можеха да стигнат до попадение, но Стериакис спаси удар отляво в наказателното поле, дошъл слез разбъркване от корнер.

НА ЖИВО: Верея - Славия

Срещата е от 17,30 часа

Постепенно "белите" успяха да отбият домакинския първоначален натиск, но така и не стигаха до опасности през първата част.

Ключов се оказа моментът в 25-та минута, когато Владимир Семерджиев сгреши в отбрана и събори футболист на старозагорци в наказателното поле - дузпа, гарнирара с червен картон за младока, който обаче бе доста пресилен предвид нарушението.

Георги Андонов вкара от бялата точка и така домакините се оттеглиха с аванс от 1:0 на почивката.

Славия се опита да промени негативния развой на срещата, а Александър Бранеков изпусна най-чистото положение за "белите", след като от около 2 метра не успя да улучи вратата.

Верея отговори с гол на появилия се като резерва Янислав Иванов, който е юноша на Славия. Момчето се превърна в основна фигура през втората част, след като се освободи от двама футболисти на съперника и с удар извън наказателното поле в долния ляв ъгълб фиксира крайното 2:0 за Верея!

Минути преди последния съдийски сигнал, отново същият този Иванов се разписа за втори път във вратата на Славия, след като се възползва от пас на Домовчийски и фиксира крайното 3:0!