Верея и Дунав демонстрираха приятен за окото футбол на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора, а в крайна сметка пълният комплект от точи отиде в отбора на Илиан Илиев след победа с 2:1.

Още в началните минути на срещата стана ясно, че съставите на двата отбора нямат никакво намерение да изчакват. Това доведе до двече чисти ситуации пред вратата на домакините в първите 5 минути, които бяха отразени от Аргилашки.

В 3-ата минута диагонално подаване намери Васил Шопов на чудесна позиция в наказателното поле, но ударът на нападателя бе спасен. Две по-късно новата придобивка на "драконите" Божидар Васев центрира перфектно към Мирослав Будинов, който от вратарското поле насочи топката в обсега на Аргилашки.

Верея - Дунав (2:1)

Старозагорци ще търсят поправителен след загубата в миналия кръг

Постепенно Верея изнесе играта в по-предни позиции, а удар на Георги Андонов бе пресечен от защитник на "драконите" и излезе в корнер. Бенгюзов също имаше шанс да се разпише, но негов удар по диагонал в наказателното поле срещна външната част на мрежата.

Десетина минути преди края на първото полувреме Дунав отбеляза!

След центриране от корнер, топката бе избита пред дъгата на наказателното поле, откъдето Юлиян Ненов със страхотно изпълнение заби кълбото под гредата - 1:0 за "драконите" на почивката!

Второто полувреме започна по сходен начин като първото, а след няколко минути домакините ликуваха!

Резервата Янислав Иванов изведе отляво в наказателното поле Мехди Фенуш, който не се поколеба и пусна топката в мрежата - 1:1!

Още в следващата атака Дунав пропусна да възстанови аванса си, когато диагонален удар на Ненов мина на сантиметри от страничната греда.

Срещата отиваше към равенство, но развръзката дойде в последните минути на срещата!

При грешка на защитата на Дунав и първоначално спасяване на Станислав Антонов, топката се озова в краката на Георги Андонов, който с много майсторско изпълнение от линията на наказателното поле заби победен гол в горния десен ъгъл на вратата - 2:1 за Верея!

Така футболистите на Илиан Илиев събраха актив от 16 точки и се изравниха на четвъртото място в Първа лига с градския съперник Берое, връщайки се на победния път след загубата с 0:3 от ЦСКА в миналия кръг.