Верея загуби и втората си проверка от подготвителния лагер в Турция. Старозагорци претърпяха поражение с 0:1 от румънския Конкордия. Единственият гол в срещата падна в 79-ата минута и бе дело на Пеня.

Припомняме, че в първата си контрола Верея загуби от Яши (Румъния) с 0:2.

Алексей Орлов ще кара пробен период във Верея

Юноша на ФК Краснодар пристигна на "Трейс Арена"

За последно се е подвизавал в Иртиш (Омск)

В 9-ата минута Селим Керкар центрира опасно от пряк свободен удар отдясно по атаката на Верея. Амрауи обаче не можа да засече пред вратата на Конкордия. Добро положение се разкри пред румънците в 20-ата минута, когато Мунтеанту направи добър пробив отляво по атаката, центрира в наказателното поле на старозагирци, но Иван Караджов и Амрауи показа добър синхрон и предотвратиха опасността.

Осем минути по-късно Педро Еуженио шутира силно от пряко свободен удар отляво по атаката на Верея, топката летеше под гредата на вратата на Конкордия, но стражът Българден успя да избие.

Верея се препъна в Яши

Тимът стартира със загуба

В 40-ата минута на Костадин Слаев напредна отляво, стигна до аутлинията и центрира остро, но бранител на съпрерника на българите изби. В 43-ата минута на Раул Костин шутира силно от точката на дузпата, но Хасани блокира удара му.

В началото на втората част Алекссандър Томаш предприе няколко смени в състава си. На мястото на Иван Караджов под рамката се появи Пламен Колев, Мирослав Енчев замени Ясин Амрауи и Илиян Йорданов влезе на мястото на Педро Еуженио. В 58-ата минутаАлексей Орлов замести Елиаш.

Играта бе доста по-спокойна, сравнено с първото полувреме. Липсваха опасни ситуации, а едно от най-добрите положения бе в 70-ата минута. При центриране от корнер отляво на вратата на Верея, Албу игра с глава от десетина метра, но прати топката над напречната греда.

Конкордия поведе след 79 минути игра. Едно неразбирателство в защитата на Верея позволи на Пеня да поеме топката в наказателното поле на българите и с удар от малък ъгъл влезлият като резерва откри за 1:0.

Стартови състави:

ВЕРЕЯ: 12. Иван Караджов, 6. Ясин Амрауи, 15. Костадин Слаев, 21. Здравко Илиев, 6. Илиас Хасани, 25. Георги Ангелов, 10. Елиаш Да Силва, 26. Салим Керкар, 71. Венцислав Бенгюзов, 39. Янислав Иванов, 77. Педро Еуженио;

КОНКОРДИЯ: 34. Кристиан Българден, 2. Стефан Барбояну, 4. Кристиан Мелинте, 3. Александру Албу, 21. Богдан Бучурица, 18. Мариян Кристеску, 7. Тибериу Середиук, 19. Раул Костин, 24. Алин Добросавлевичи, 77. Валентин Мунтеану, 6. Овидиу Хереа