Поставеният под номер 3 в схемата на Откритото първенство на САЩ по тенис Стан Вавринка е последният полуфиналист на турнира. В драматичен четвъртфинален сблъсък той отстрани Хуан Мартин дел Потро с 3:1 сета (7:6 (5), 4:6, 6:3, 6:2) след 3 часа и 12 минути игра, като в края на срещата часовникът в Ню Йорк удари 1:20 часа през нощта.

Първият сет започна отлично за аржентинеца. Той направи пробив и поведе с 4:1. Постепенно Вавринка навлезе в мача и успя да върне пробива, след което нещата стигнаха до тайбрек. В него швейцарецът показа по-здрави нерви и го спечели на 5.

Вторият сет беше много оспорван. Той беше решен от един пробив, който дел Потро направи в седмия гейм. Поведе с 4:3 и задържа преднината си до края.

И третият сет беше решен от един пробив. Той дойде в осмия сет. Вавринка пропусна три брейкпойнта, но след това двойна грешка на дел Потро и печеливш ретур пратиха гейма в полза на швейцареца - 5:3. След това Стан сервира за сета и го направи безгрешно – 6:3.

В четвъртия сет Вавринка показа по-голяма свежест в играта. Той проби още в първия гейм, последва още един пробив и той поведе с 4:0. Това беше достатъчно, за да доведе нещата до победен край - 6:2.

Вавринка изкова двойно повече печеливши удари (53:26), а и допусна по-малко непредизвикани грешки (45:49).

На полуфинала дел Потро ще срещне Кей Нишикори.