Симона Халеп победи в осминафинална среща от откритото първенство на САЩ по тенис Карла Суарес Наваро с 6-2, 7-5.

„Наистина съм щастлива, че можах да спечеля този мач" - каза Халеп. „Беше наистина трудно да я победя. Дадох всичко от себе си".

24-годишната румънка беше пробита, когато сервираше за крайния успех. Тя направи нов пробив в следващия гейм, след като изоставаше с 0-30. Халеп направи 4 последователни точки и реши мача.

Симона игра на полуфинал през миналата година и вече води с 6-5 победи срещу испанската си съперничка.

Намиращата се в добра спортна Халеп има 23 победи и само 3 загуби след Ролан Гарос. Тя ще играе на четвъртфинала срещу световната №1 Серина Уйлямс или представителката на Казахстан Ярослава Шведова, които ще играят по-късно тази вечер.