Новак Джокович се класира за третия кръг на US Open. Водачът в световната ранглиста надделя над британеца Кайл Едмънд с 6:7(5), 6:3, 6:4, 6:2 и остана непобеден във всичките си 25 мача през сезона.

Трикратният шампион в надпреварата, който завърши с 51 печеливши удара в двубоя, дори е в серия от 28 поредни успеха от ноември миналата година.

Едмънд спечели оспорвания първи сет в драматичен тайбрек със 7:5 точки, но в последствие Джокович доминираше. Осемкратният финалист на "Флашинг Медоус" поведе с 4:1 гейма във всеки от следващите три сета и не допусна изненада.

Осака все така без грешка в САЩ, Марта Костюк е следващото препятствие за нея

22-годишната японка записа изненадващо лесна победа с 6:1, 6:2 над италианката Камила Джорджи

Следващият съперник на Джокович ще бъде германецът Ян-Ленард Щруф, който се справи с представителя на домакините Майкъл Мо с 6:2, 6:2, 7:5.

Поставеният под номер 5 Александър Зверев също имаше известни проблеми срещу 223-ия в световната ранглиста Брендън Накашима (САЩ), но все пак стигна до успеха със 7:5, 6:7(8), 6:3, 6:1 след почти три часа игра.

Зверев пласира 24 аса и общо 60 печеливши удара, като не допусна пробив в мача, въпреки че направи цели 10 двойни грешки.

Циципас победи американец и чака Чорич на US Open

За третия кръг се класира и Денис Шаповалов

Германецът ще играе в третия кръг срещу 32-ия в схемата Адриан Манарино (Франция), който се наложи над представителя на домакините Джак Сок със 7:6(5), 7:5, 6:2.