Мария Шарапова се завърна с гръм и трясък в елита на световния тенис. Рускинята направи това по възможно най-запомнящия се начин, като победи румънката Симона Халеп с 2-1 сета още в първия кръг на US Open.

Маша се наложи с 6:4, 4:6, 6:3 над Халеп, която е номер 2 в световната ранглиста, в истински екшън продължил 2 часа и 45 минути.

Голяма част от феновете по трибуните на корта подкрепяха рускинята, която получи "уайлд кард" за участие в състезанието и трябваше да покаже, че това не е просто "незаслужен подарък" за нея.

Снимка 309944

Това бе първо участие за Шарапова в турнир от Големия шлем, след изтърпяното от нея наказание за употреба на допинг - забранената от WADA съставка мелдоний.

Мария изглеждаше така, сякаш не е спирала с тениса, като демонстрира чудесна физическа форма и устойчивост в най-напрегнатите моменти от сблъсъка си с реномираната съперничка.

US Open започва с дербито Халеп - Шарапова

Ще се изиграят първите 64 мача от откритото първенство на САЩ

Маша записа първите пробиви и в откриващия, и във втория сет, като в първия случай това бе от полза за нея и тя спечели с 6:4, но след това загуби концентрация и пропиля комфортен аванс от 4:1 гейма, позволявайки на Халеп да си помечтае за обрат в двубоя.

Мугуруса с първа победа на US Open

Шампионката от "Уимбълдън" отнесе Варвара Лепченко

Нов пробив в сет номер три и възвърната увереност в способностите й обаче гарантира на Маша крайния успех в мача и среща с Тимеа Бабош във втория кръг от турнира.

Победата бе 18-а от 18 мача за Шарапова във вечерна сесия на "Артър Аш Стейдиъм".