Роберт Фара и Хуан Себастиан Кабал спечелиха титлата на двойки на Откритото първенство на САЩ.

Водачите в световната ранглиста победиха на финала Марсел Гранойерс (Испания) и Орасио Себайос (Аржентина) с 6:4, 7:5 за 1:33 часа игра.

Южноамериканците затвърдиха реномето си на номер 1 при двойките тази година и завоюваха пета титла зе сезона и втора от Големия шлем след успеха си на "Уимбълдън".

Григор Димитров загуби от Даниил Медведев полуфинала на US Open 2019

Приказката за Гришо свършва тук! Руснакът Медведев отстрани Димитров на полуфинал на US Open

Българинът имаше игрово предимство в първите два сета, но беше пречупен от руснака

Колумбийците пробиха сервиса на съперниците в деветия гейм и спечелиха с 6:4 първия сет.

По-интригуваща бе втората част, в която Гранойерс и Себайос направиха пробив и поведоха с 5:3, но Фара и Кабал не допуснаха изненада и взеха следващите четири гейма, като приключиха мача със 7:5 при първия си мачбол.

За титлата двамата колумбийци заслужиха чек за 740 000 долара.

Григор Димитров: Резултатът не отговаря на действителността, не очаквах да загубя с 0-3 сета

Григор: Резултатът не отговаря на действителността, не очаквах да загубя с 0-3 сета

"Имаше моменти, в които не очаквах някои неща от него"