Японецът Кей Нишикори се класира за полуфиналите на US Open, след като победи в драматичен петсетов сблъсък стария си познайник Марин Чили с 2:6, 6:4, 7:6, 4:6, 6:4. По този начин азиатецът,поне малко, си отмъсти за загубения финал от същия съперник през 2014 г. на същия корт.

Чилич беше много по-уверен в началото и взе първия сет с 6:2, но Нишикори постепенно стабилизира играта си от дъното на корта и измъкна втората част с 6:4. В третия сет двамата си размениха по един пробив, за да се стигне до тайбрек. В него хърватинът допусна две поредни двойни грешки и това се оказа решаващо. Нишикори затвори сета с брилянтен ретур и опря до стената шампиона от 2014-а.

Чилич все по-често показваше разочарованието си след загубени разигравания. В началото на четвъртия сет хърватинът пропиля два брейкбола, но продължи да е настоятелен и в седмия гейм постигна своето. Останалото бе лесно за хърватина - 6:4 и пети сет.

При 2:1 в полза на Нишикори, Чилич изостана с 0:40 на свой сервис. Хърватинът отрази първите две точки за пробив, но после се огъна. Инициативата премина на страната на неговия съперник, който поведе с 4:1, но отново беше пробив в седмия гейм и интригата се върна с пълна сила. Чилич обаче не издържа на напрежението и при 4:5 допусна няколко непредизвикани грешки, които му костваха победата.