ФК ЦСКА 1948 победи с 3:1 Академия Пандев в приятелски двубой, изигран на терените на "Евима" в Банско.

Октавио изведе тима, воден от треньора Любослав Пенев, с премерен изстрел в 10-ата минута, като столичани създадоха още няколко добри възможности за гол до края на първото полувреме, но така и не намираха верния път към вратата на северномакедонците.

Второто попадение все пак дойде в 59-ата минута след страхотна акция на Бастунов, Топузов и Колев. Последният, излязъл очи в очи с вратаря, стреля мигновено в долния десен ъгъл на стража и покачи на 2:0.

До последния съдийски сигнал Академия Пандев върна един гол чрез Митровски в 69-ата минута, а Георги Русев оформи крайния резултат в 87-ата минута.

В последната си контролна среща ФК ЦСКА 1948 ще срещне елитния кипърски тим АПОЕЛ (Никозия) в събота (02.07) от 19:00 ч. на стадион "Витоша".

Непосредствено преди началото на този сблъсък - в 18:30, пък ще започне, официалното представяне на състава на столичани преди старта на новия сезон.