ФК ЦСКА 1948 победи по категоричен начин с 5:0 Спартак (Варна) в първата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят бе неофициален дебют за новия треньор на клуба Любослав Пенев, като неговият отбор тотално надигра своя съперник и заслужено стигна до успеха. Над всички за победителите бе Алекс Колев (25, 51, 59), който се отчете с хеттрик.

Символичните домакини откриха резултата в 19-ата минута чрез Георги Русев. Офанзивният футболист получи страхотно подаване от Алекс Колев в пеналтерията и с точен удар в далечния ъгъл даде преднина на своя тим.

В 25-ата минута Русев върна жеста на Алекс Колев, след като го намери по перфектен начин в наказателното поле, а нападателят от въздуха засече във вратата на "соколите" - 2:0.

Малко след като измина половин час игра "червените" покачиха на 3:0. Стоян Стоичков се отличи със страхотни индивидуални действия и с мощен удар в горния ляв ъгъл направи Иван Дичевски безпомощен за трети път.

Октавио впечатлен от амбициите на ФК ЦСКА 1948

"В този отбор е много по-различно, отколкото в предишните ми два български отбора"

В 51-вата минута Алекс Колев реализира второто си попадение. Карлос Охене намери голмайстора на ФК ЦСКА 1948 в наказателното поле, който бе оставен непокрит и нямаше проблем да се разпише - 4:0.

Малко преди да измине час игра Алекс Колев оформи своя хеттрик, след като засече центриране отляво и с глава не остави шансове за намеса на Дичевски.

5 минути преди края на редовното време Октавио излезе на чиста позиция и само добрата намеса на Станислав Нисторов предотврати шести гол във вратата на варненци.