ФК ЦСКА 1948 победи с 4:0 дублиращия тим на клуба в контролна среща, изиграна на Градския стадион в Правец.

Съставите на старши треньорите Николай Киров и Владимир Димитров се изправиха един срещу друг в спаринг по време на паузата за мачовете на националните тимове. Точни в двустранната игра бяха Мартин Тошев през първата част и Георги Русев, Александър Колев и Марио Топузов през второто полувреме.

От ФК ЦСКА 1948 отказали оферти от Израел и Китай за Чочев

Той бил съгласен на трансфер

Мачът премина под диктовката на елитния тим, който владееше по-трайно топката и организираше далеч по-опасните положения. Тошев откри резултата в двубоя в 16-ата минута с попадение с глава. В 58-мата минута Русев покачи на 2:0 от дузпа. Само шест минути по-късно Александър Колев направи резултата класически с гол с глава. Марио Топузов пък оформи крайното 4:0 в 74-ата минута с премерен удар по земя от границата на наказателното поле.

През следващия уикенд официалните мачове от efbet Лига и Втора лига се подновяват. ФК ЦСКА 1948 приема Локомотив (Пловдив) в битка от 25-ия кръг на efbet Лига в неделя (03.04) от 15:15 ч. на стадион "Витоша" в Бистрица.

ФК ЦСКА 1948 II няма да има официален сблъсък през следващия уикенд, защото по програма трябваше да срещне Левски (Лом), който се оттегли от участие във Втора лига.