Берое загуби от ФК ЦСКА 1948 с минималното 0:1 в последния мач от 11-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Васил Левски".

След почти безлично първо полувреме, двата отбора вдигнаха темпото през втората част, но така и не успяваха да разпечатат противниковата врата. В 72-ата минута гостите остана с човек по-малко, след като Омар Сако получи директен червен картон за игра с ръка в наказателното поле. При последвалата дузпа Ивайло Чочев (73') не сгреши и се разписа, оформяйки крайния резултат.

ФК ЦСКА 1948 - Берое: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Така ФК ЦСКА 1948 застана на 8-ото място в класирането на първенството с актив от 11 точки, колкото има и Левски. Берое пък е на 6-а позиция с 16 пункта.

Двубоят започна добре за гостите, след като още в третата минута стигнаха до интересно положение. Кийлън Лебон бе изведен очи в очи с Даниел Наумов. Нападателят обаче така и не успя да преодолее младия вратар.

Снимка 550621

В 20-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в близост до пеналтерията. Георги Русев центрира, но стражът на гостите Генадий Ганев успя да улови.

В 28-ата минута Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, където Алиун Фал стреля с глава, но не успя да преодолее излезлия малко напред Даниел Наумов.

Снимка 550645

В началото на втората част домакините можеха да поведат в резултата. Ивайло Чочев изведе по прекрасен начин Ангел Бастунов. Футболистът опита да преодолее Ганев, но стражът се намеси решаващо и спаси.

В 72-ата минута от ФК ЦСКА 1948 получиха правото да изпълнят дузпа, след като Омар Сако игра с ръка в наказателното поле. Съдията Станимир Тренчев се консултира с ВАР, посочи бялата точка и прати играча под душовете. Ивайло Чочев се нагърби с отговорността и не сгреши.

Снимка 550642

В 83-ата минута домакините можеха да удвоят предината си. Ивайло Климентов изведе много добре Марио Топузов, който стреля по диагонала, но покрай лявата греда.

Снимка 550644

В 85-ата минута Галин Иванов стреля много добре от границата на наказателното поле. Топката обаче мина покрай страничната греда.