90+3′

Последен сигнал в мача.

Победа за ФК ЦСКА 1948.

ФК ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:0

Два гола на Галин Иванов донесоха първата победа за ФК ЦСКА 1948 в елита, ново поражение за Монтана

Слабо и безлично представяне на гостите

89′

Топузов сменя Иванов.

87′

ГООООООООООООЛ!!!

2:0!

Второ попадение на Иванов в мача!

Индивидуален пробив, премина покрай двама бранители националът и стреля точно.

Чудесна изява на ветерана в редиците на ФК ЦСКА 1948.

85′

Жълт картон за Русев.

83′

Александров сменя Камбуров.

78′

Илиев сменя Минков.

77′

Жълт картон за Александров.

73′

Жълт картон за Марин.

72′

Русев сменя Младенов.

68′

Бари сменя Георгиев.

64′

Пропуск на Камбуров!

Подаването към него беше отлично.

Голаджията на ФК ЦСКА 1948 обаче не успя да преодолее вратаря на Монтана.

62′

Засада на Георгиев.

55′

Тасев пробва изненадващо отиграване.

Не намира добре топката и не успява да я насочи към вратата.

53′

Монтана опитва да изненада съперника си с диагонални подавания.

Готови за нещо подобно изглеждат столичани.

46′

Жълт картон за Климентов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме играта беше динамична и напрегната, като столичният тим опитваше да контролира случващото се на терена, а съперникът заложи предимно на контраатаки.

Галин Иванов определено бе най-дейният футболист на терена, като в първите минути опитваше да намери правилния заход към вратата на гостите, използвайки предимно крилата.

В крайна сметка двамата с Даниел Младенов разпределиха фланговете и започнаха да обсипват пеналта на Монтана с центрирания.

Основно те търсеха Мартин Камбуров, който обаче бе зорко следен от двама бранители на тима от "Огоста" и нямаше поле за изява.

Николай Цветков пък изглеждаше като единственият състезател за гостите, вещаещ някакво напрежение в полето на Наумов. Неговите усилия обаче така и не дадоха резултат.

В 31-ата минута Галин Иванов осъществи самостоятелен пробив в полето на опонента и реши да стреля от далечна дистанция. Премереният му изстрел бе точен, а резултатът беше открит. Асистенцията бе на сметката на Серкан Юсеин.

До финала на полувремето и двата тима имаха възможност да създадат напрежение пред вратарите, основно след изпълнения на корнери. Нова промяна в резултата обаче нямаше.

45′

Почивка.

35′

Жълт картон за Василев.

31′

1:0!

Попадение на Галин Иванов!

Мощен изстрел от далечна дистанция на национала и резултатът е открит!

Асистенция за Юсеин.

28′

Галин Иванов търси Мартин Камбуров!

Йорданов чисти топката в корнер.

Иванов остава все така най-дейният състезател на терена.

22′

Младенов и Иванов изглежда си разпределиха двете крила в атаката на тима си.

Центриранията им обаче намаляха, тъй като защитниците на съперника са наясно с този подход на столичани и успяват да им противодействат.

16′

Индивидуален пробив на Иванов.

Решава да стреля от далечна дистанция.

Без резултат.

13′

Неразчетено излизане на Наумов.

Успява да боксира топката, но оставя вратата си празна.

Изстрел от движение на Цветков не намира очертанията на целта.

10′

Поредна акция в полза на ФК ЦСКА 1948.

Центриране в пеналта търси Галин Иванов.

Двамата с Мартин Камбуров обаче си попречиха и до удар към вратата не се стига.

8′

Центриране и на Галин Иванов.

Василев сваля топката към Камбуров.

Кълбото е отнето от бранителите на съперника.

6′

Младенов пробива в полето на съперника и центрира.

Топката е избита.

Корнер в полза на ФК ЦСКА 1948.

4′

Засада на Климентов.

1′

5 Махаил Минков 2 Валери Христов

ФК ЦСКА 1948 и Монтана се изправят един срещу друг на стадион "Васил Левски" в двубой от петия кръг на шампионата.

Домакините до момента имат 3 точки и се намират на незавидната 12-а позиция. Техните гости стартираха добре, но след разгрома от Левски останаха с 5 точки и са девети.

През миналия сезон "червените" се наложиха и в двата двубоя във Втора лига. Като гости те спечелиха с 1:0, а малко преди да бъде прекратено първенството победиха на "Васил Левски" с 2:0.

Мартин Камбуров няма вкаран гол вече почти пет часа

Головата машина отбеляза за последно в първия кръг

ФК ЦСКА 1948 ще бъде воден от Йордан Юруков, защото легендата Красимир Балъков стана главен мениджър на отбора и ще разполага с повече правомощия, както сам той съобщи.

ФК ЦСКА 1948 прати втори футболист под наем в Струмска слава

Георги Мариянов ще трупа опит в Радомир

Извън състава на Никола Спасов са капитанът на Монтана Иван Михов, както и Борислав Балджийски, и Росен Кръстев. Тримата са контузени.

В групата след наказание се завръща вратарят Марин Орлинов.

Росен Кръстев с разкъсани мускулни влакна на десния глезен, аут е за мача с ФК ЦСКА 1948