ФК ЦСКА 1948 допусна първа загуба в предсезонните контроли, след като отстъпи с 2:3 пред хърватския шампион Динамо Загреб по време на лагера си в Словения. Хърватският тим беше с класи над играещия домакинствата си в Бистрица отбор и бързо поведе в резултата с три чисти гола.

ФК ЦСКА 1948 - Динамо (Загреб) 2:3, развоят минута по минута

"Червените" срещат Динамо (Загреб) в Словения

Махир Емрели откри в 21-ата, а Йосип Дърмич удвои в 49-ата, за да може Дарио Шпикич да направи разликата внушителна в 57-ата минута. Последва отпускане в хърватските редици и ФК ЦСКА 1948 върна два гола.

Емил Цонев нdмали пасива в 61-ата, а три след това Садих Мохарами си отбеляза автогол за крайното 3:2 за хърватите. До края хърватите можеха отново да направят разликата внушителна, но отлични изяви на Даниел Наумов предотвратиха това.

В тима на ФК ЦСКА 1948 като титуляри започнаха петима от новите попълнения - Ерденис Гурища, Емил Виячки, Мики Орачев, Неделко Пишчевич и Антонио Вутов.

Първият удар към една от двете врати бе на Йосков за българския тим, но Динамо откри резултата при първата си отлична атака, в която Махир получи пас на празна врата и вкара без проблеми топката.

Последваха пропуски на Георги Русев и Педриньо, при които вратарят на хърватите Иван Невистич направи отлични спасявания.

През втората част резервата Том Рапнуи загуби топката от Дърмич и бившият футболист на Байер Леверкузен излезе сам срещу Даниел Наумов и вкара. Нова грешка на Рапнуи доведе до трети гол във вратата на българите, като негов автор беше Шпикич.

Малко по-късно Рапнуи все пак частично се реваншира с хубаво центриране, а Ценов с глава вкара в десния долен ъгъл за 1:3. ЦСКА 1948 стигна и до втори гол, като при центриране на Карагарен топката се удари в крака на Мохарами и влетя в мрежата на хърватите.

В края на мача Наумов спаси две опасни положения пред вратата си и предотврати конфузна загуба.