Турнир: Контроли 2024 Стадион: „Клеантис Викелидис“, гр. Солун Зрители:

Арис - ФК ЦСКА 1948 0:2 в контрола

ФК ЦСКА 1948 победи Арис в последната си контрола

Стоян Стоичков и Георги Русев отбелязаха за българския тим

82′

В последните минути гръцкият тим се активизира и малко преди края на мача отново можеше да намали пасива си, но Даниел Наумов се намеси добре след изстрел с глава и резултатът се запази.

78′

Домакините можеха да намалят изоставането си в 78-а минута, когато Джурасек стреля от границата на наказателното поле, но топката мина малко над гредата.

59′

Гол! 0:2! Русев! Момчетата на Рибарски удвоиха преднината си в 59-а минута след бърза контраатака. Педриньо проби по левия фланг и подаде на Даскалов, който центрира по земя, а Русев засече и прати топката в мрежата на гърците за втори път в мача.

48′

Гол за българския отбор! Стоян Стоичков! Три минути след подновяването на играта момчетата на Рибарски откриха резултата. Георги Русев центрира от корнер, а домакините успяха да изчистят. Стоичков се пребори за топката около дъгата и шутира от дистанция. Вратарят на гърците не се намеси добре и кълбото влетя в мрежата му.

45′

Играта се подновява!

45+1′

Почивка!

37′

Арис застраши много сериозно българската врата десет минути преди почивката. Футболист на домакините нахлу опасно в полето на играчите в червено и се стигна до удар, но Генади Ганев се намеси добре и гърците отново стигнаха само до корнер.

29′

Шанс за Арис! Дарида получи пас в наказателното поле и стреля с десния крак, получи се рикошет в крака на Ценов и топката падаше застрашително към вратата на гостите, но все пак се стигна само до корнер.

21′

В средата на полувремето българският тим организира добра атака отляво, а новото попълнение Талис центрира към Русев в наказателното поле, но шутът на последния мина над вратата.

16′

След четвърт час игра Георги Русев проби по десния фланг и центрира за Антонио Вутов, но бившият футболист на Локомотив (София) не успя да нанесе добър удар и топката излезе в аут.

8′

В 9-а минута Елитон бе изненадан в отбрана, след като трима играчи на домакините го атакуваха. Бранителят загуби топката, която попадна в Грей. Той от своя страна центрира опасно в наказателното поле, но нито един футболист на домакините не успя да засече кълбото.

1′