Тотнъм спечели домакинството си на Уест Бромич в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига.

Столичани се наложиха с 2:0, с попадения на завърналия се в групата Хари Кейн, както и на Сон.

Лондончани бяха в пъти по-добри от съперника си, като успехът им можеше да бъде и по-категоричен, ако Кейн бе по-акуратен на върха в атаката.

Именно завръщането му след контузия беше голямата новина за домакините, които изглеждаха днес като напълно различен отбор от този, подвизавал се на терените в Англия напоследък.

Снимка 517434

Източник: Twitter

В лазарета на домакините останаха Деле Али, Регилон и Ло Селсо, докато за гостите контузен е Диангана.

Във временното класиране, домакините заемат 7-ата позиция, с актив от тридесет и шест точки, колкото има и Челси.

Гостите се намират на незавидното 19-то място и ще трябва сериозно да се потрудят, ако искат да запазят мястото си в елита.

Гарет Бейл ще бъде върнат на Реал (Мадрид)

Решено: Бейл ще бъде върнат на Реал (Мадрид)

Договорът му с испанците е до лятото на 2022 година

Формата на домакините в последно време бе непостоянна, след като в предходните си пет сблъсъка те записаха три поражения и две победи. Днес обаче, с Кейн начело, изглеждаха далеч по-убедително.

Тотнъм спечели с 1:0 първата среща между двата отбора през сезона, а днес бе с гол по-категоричен.

След нулево първо полувреме и няколко сериозни пропуска на Кейн, той все пак се реваншира с отлично изпълнение след 54 минути игра, давайки предимство на "шпорите".

Моуриньо вярва, че може да направи Тотнъм шампион

"Аз сам си оказвам напрежение всеки ден"

Само 4 минути след това и Сон бе точен, възползвайки се от многоходова акция, започната именно от Кейн и преминала през Моура.

Попадение на гостите бе отменено заради засада, като повторенията показаха, че решението на арбитрите е било коректно.

Така или иначе нова промяна в резултата нямаше и по всичко изглежда, че със звездата си напред, лондончани могат да си върнат добрата форма.