Тотнъм се класира за 1/8-финалната фаза в турнира за ФА Къп. Лондончани се справиха със състава на Уикъмб, като надделяха над по-неопитните си съперници с 4:1.

Повече от любопитно за отбелязване бе това, че първо - домакините поведоха в резултата, а второ - светлинното табло показваше "1:1" чак до 86-ата минута на срещата.

Все пак, с три късни попадения елитният тим осигури участието си в следващия етап от надпреварата.

Снимка 515597

Източник: Twitter

Ониединма даде изненадваща преднина на домакините след 25 минути игра и накара Жозе Моуриньо да се замисли дали да не включи в игра някои от звездите в отбора си.

Снимка 515600

Все пак в продължението на първите 45 минути, от много близка дистанция, Бейл вкара за 1:1.

Снимка 515598

След паузата промените в състава на Тотнъм станаха факт, а с това се промени и съотношението на силите на терена.

Деле Али не тренира с Тотнъм

Възможно е да пропусне мача с Уикъмб

Гостите обаче трябваше да чакат до 86-ата минута, в която Кейн изведе чудесно Уинкс, който се разписа сам срещу опразнената врата.

Още в следващата атака на Тотнъм, Сон подаде към Ндомбеле, който със странен изстрел покачи на 3:1 за отбора си. Отново той, в добавеното време на срещата, оформи крайното 4:1.

Така "шпорите" продължават на 1/8-финалите в турнира.

Жозе Моуриньо за Гарет Бейл: Не мога да давам игрови минути на футболистите

"Всички знаем, че той дойде при нас контузен"