Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в много интересен и динамичен мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. Домакините водеха дълго време след  гол на Стивън Бергвайн през първото полувреме. Гостите изравниха след гол от дузпа, реализирана от Бруно Фернандеш, дадена за спъване на влезлия като резерва Пол Погба.

Мачът започна по-добре за Манчестър Юнайтед. Гостите използваха креативността на Бруно Фернандеш и бързината на Рашфорд и владееха инициативата. Моуриньо беше позиционирал своите играчи по-назад и привидно те приеха играта в своята половина.

В 27-ата минута Стивън Бергвайн направи мощен пробив отдясно и нанесе много силен удар. Давид де Хеа изби топката, но тя тя с голяма сила влезе във вратата му за 1:0.

Попадението вдъхна увереност в играчите на Тотнъм, които бяха малко по-добри до края на първото полувреме. Де Хеа трябваше да спасява много опасен удар на Сон с глава под гредата.

Снимка 484464

След почивката "червените дяволи" продължиха да владеят повече топката. Моуриньо дръпна своите по-назад.

В 55-ата минута Бруно Фернандеш получи великолепен шанс да стреля, но топката мина покрай вратата. След час игра Солскяер пусна в игра Пол Погба и Мейсън  Грийнууд на местата на  Даниел Джеймс и Фред.

Една от първите комбинации между Погба и Фернандеш можеше да доведе до гол. Французинът намери португалеца, който великолепно изведе Марсиал, но Дайър успя да се намеси в последния момент. В 66-ата минута Марсиал бе близо до изравняване. Неговият удар обаче беше спасен великолепно от Лорис.

Снимка 484463

Солскяер върна Мактомини като централен защитник и даде свободна роля на Магуайър.

В 80-ата минута Ерик Дайер повали Погба в наказателното поле и Джонатан Мос посочи бялата точка. Бруно Фернандеш стреля силно по земя в десния ъгъл на вратата, пазаена от Лорис за 1:1.

В 85-ата минута Погба даде страхотен пас на Рашфорд, но англичанинът беше надигран от Санчес.

В 90-ата дузпа Мос даде втора дузпа за гостите за нарушение на Дайер срещу Фернандеш. ВАР правилно отмени решението, защото се оказа, че Фернандеш е симулирал.

В добавеното време "шпорите" бяха по-активни, но в последните секунди Мейсън Грийнууд за малко не донесе победата за Юнайтед след удар минал до гредата.

Тотнъм: Лорис, Орие, Санчес, Дайър, Дейвис, Уинк, Сисоко, Бергвайн, Ламела, Сон, Кейн

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Джеймс, Марсиал, Рашфорд

Така Манчестър Юнайтед остана на пета позиция с 46 точки. Тотнъм е на осмо място с 42 точки.