ГОООООЛ! Хьон-мин Сон с обръщане от границата на наказателното поле. Кореецът стреля по земя в десния ъгъл на Едерсон.

Ло Селсо фаулира Гюндоган.

64′

Кансело смени Агуеро.

63′

ГООООООЛ! Бергвайн си спря на гърди и стреля от воле в левия ъгъл на вратата на Едерсон. Ситуацията се получи след корнер за Тотнъм. Гостите изчистиха топката след центрирането.

60′

Зинченко спря контра на Хари Уинкс, Втори жълт картон и баня преди края на мача.

58′

Марез влезе отдясно на скорост и върна диагонално назад. Играч на гостите не можа да засече топката пред малкото поле.

55′

Владението на топката е 77% за Сити след почивката.

48′

Танганга изпревари Стърлинг, но се сблъска с Льорис. Защитник изчисти пред голлинията, а след това играч на Сити направи страхотен пропуск отблизо, стреляйки високо в аут.

47′

Контра на Тотнъм.  Малко не стигна Сон да не стреля опасно.

45′

Играта е подновена.

45+3′

Агуеро пропусна отблизо. Преди това Стърлинг нахлу на скорост отдясно, но защитник успя да отклони паса му към Агуеро.

45+2′

Натиск на Сити в добавените четири минути.

Снимка 464824

Източник: EPA/БГНЕС

45′

Тотнъм оцеля през първото полувреме. ВАР прави мача ощв по-интересен.

41′

Картон за Зинченко по доклад на страничния съдия.

41′

Картон за Алдервайрелд за сблъсъците след дузпата.

40′

Илкай Гюндоган изпълни дузпата с малка засилка. Льорис се хвърли надясно и спаси. Стърлинг стигна топката и при добавката падна. ВАР не даде нова дузпа за Сити!

38′

След 2 минути игра Майк Дийн спря играта и отсъди дузпа. Оказа се, че Орие е фаулирал Агуеро.

36′

Страхотно меле в полето на Тотнъм. Домакините се защитиха опълченски. Агуеро падна накрая за дузпа.

35′

Уолкър извади топката с глава пред Али. Отново бърза атака на домакините през зоната на Фернандиньо.

33′

Кайл Уолкър получи картон за грубо нарушение. "Шпорите" не можаха да изпълнят добре опасния фаул.

27′

Агуеро се измъкна и леко отдясно стреля в лявата греда. Льорис докосна топката с крак.

26′

Марез спря да играе, защото мислеше, че е в засада. Може да е чул свирка от публиката.

24′

Удар от движение на Де Бройне право в ръцете на Льорис.

20′

Санчес успя да извади топката от краката на Агуеро, който се измъкваше сам.

18′

Едерсон излезе много напред, изпреварвайки Хьон Мин-сон. Кореецът получи страхотно извеждащо подаване.

12′

Рахим Стърлинг направи груб фаул срещу Деле Али. ВАР остави жълтия картон.

11′

Едерсон и Моура се сблъскаха на границата на наказателното поле. Вратарят  успя да изчисти с крак.

10′

Темпото е много високо и атаките следват една след друга.

8′

Страхотно разиграване на гостите. Топката беше прехвърлена между фланговете, но ударът на Де Бройне отдясно не намери вратата.

5′

Деле Али беше изведен зад защитата, но беше вдигната засада. Спорно решение.

1′

Започна битката между Жозе Моуриньо и Жозеп Гуардиола.

Жедсон Фернандеш Ерик Гарсия

Жозе Моуриньо все още не се е доказал след привличането му в Тотнъм. Тимът продължава с неубедителните си изяви, въпреки, че все още е в битка за призовите места. Тотнъм е на осма позиция с 34 точки, но при успех може да скочи на пета, изпреварвайки Шефилд Юнайтед.

Португалецът не ме да разчита на Кейн, Сисоко и Бен Дейвис. Но всички останали са на негово разположение. Очакванията са Моуриньо да предложи някоя тактическа изненада.

Гуардиола все още си спомня четвъртфинала за Шампионската лига, когато Манчестър Сити отпадна от "шпорите" след две намеси на ВАР. Особено болезнено беше отменянето гола за Сити в добавеното време.

Шампионите искат да спечелят, за да запазят микроскопичните си шансове за титла. На вратата ще се завърне Едерсон, който ще замести оставилия противоречиви впечатления Клаудио Браво.

До сега Сити има 63 победи срещу Тотнъм. Равенствата са 36, а победите за "шпорите" 61. В Манчестър мачът завърши 2:2, като домакините имаха тотално игрово превъзходство в него.