Гарет Бейл вкара победния гол за Тотнъм при успеха с 2:1 над Брайтън. Срещата бе от 7пия кръг на Висшата лига. Попадението бе първо за уелсеца след завръщането му при "шпорите".

Така лондончани събраха 14 точки и излязоха на второ място във временното класиране.

В 12-ата минута Хари Кейн бе фаулиран в наказателното поле от Адам Лалана. Нападателят стреля безпощадно и откри резултата.

В 23-ата минута Тросар имаше претенции за дузпа, след като беше задържан от Дохърти, но сигнал за наказателен удар не последва. Повторенията ясно показаха нарушението на бранителя, но дори и след преглеждане на ситуацията с ВАР реферът Греъм Скот не промени първоначалното си решение.

В 56-ата минута Брайтън изравни с гол на Тарик Лампти след асистенция на Паскал Грос. В зародиша на атаката обаче имаше нарушение срещу Пиер-Емил Хьойберг, което съдията подмина. Той получи сигнал и прегледа повторение на ситуацията, но въпреки това зачете попадението.

В 73-ата минута резервата Бейл засече с глава центриране отляво на Серхио Регилон и вкара за крайното 2:1.

Манчестър Юнайтед загуби от Арсенал с 0:1