Отборът на Евертън записа победа с 2:1 като гост на Лестър в днешния мач от осмия кръг във Висшата лига.

С този успех, тимът се изкачи на 10-ото място с актив от 12 точки, докато "лисиците" са с една позиция напред.

"Карамелите" откриха резултата в 7-ата минута, след като Ричарлисон отправи хубав удар от движение и преодоля вратаря за 1:0. Малко след това, Гилфи Сигурдсон опита да спечели единоборство с един от защитници, но не успя да прекара топката и опасността пред "лисиците" премина.

В 40-ата минута, Рикардо Перейра изравни, след хубав солов рейд се разписа, оставяйки Пикфорд безпомощен.

Снимка 382303

В 63-ата минута, домакините останаха и с човек по-малко, след като Уес Морган получи втори жълт и съответно червен картон. Така гостите успяха да се възползват от създалата се ситуация и в 77-ата минута, Сигурдсон изведе "карамелите" напред - 2:1, след невероятен удар от 26 метра, с което бе оформен и крайният резултат.