Франция се класира за полуфиналите на баскетболния турнир в Токио. В зала "Сайтама Супер Арена" "петлите" победиха Италия със 84:75. Първото полувреме беше равностойно, а на почивката французите имаха точка аванс - 43:42. В третата част възпитаниците на Венсан Коле дръпнаха с 10 точки, което се оказа и решаващо.

В началото на четвъртата част Италия успя да изравни резултата за 66:66, но до края Франция стегна редиците си и стигна до успеха. В битката за финала "петлите" ще излязат срещу Словения.

Руди Гобер вкара 22 точки за победителите, а към тях добави и 9 борби. Еван Фурние наниза 21 точки, а Никола Батум остана с 15 точки и 14 борби.

За Италия Симоне Фонтекио бе най-резултатен с 23 точки. Данило Галинари завърши с 21 точки и 10 борби.