САЩ се класира за полуфиналите на баскетболния турнир в Токио. Това стана факт след победа с (19:21, 24:22, 26:20, 26:18) над Испания в "Сайтама Супер Арена".

Двата отбора изиграха равностойна първа четвърт, след която иберийците имаха две точки аванс - 21:19. Испанците стартираха силно втория период и дръпнаха с 10 точки - 39:29. До почивката обаче американците успахя да изравняват резултата - 43:43.

Третата част започна вихрено за САЩ, който дръпнаха с цели 16 точки - 65:49. Испания намали пасива си на шест - 63:69 след 30 минути игра. В последната четвърт въпреки опитите на Рики Рубио да върне отбора си в мача, "янките" не допуснаха обрат.

Снимка 541567

Гардът на испанците изигра феноменален мач. Рубио завърши с 38 точки, Серхио Родригес завърши с 16 точки, а Вили Ернангомес добави 10 точки.

За САЩ над всички бе Кевин Дюрант с 29 точки. Джейсън Тейтъм добави 13 точки. Джрю Холидей завърши с 12 точки, а Деймиън Лилард добави 11 точки.