Двадесет и първото издание на Международния женски тенис турнир за купата на Алианц България стартира на 12 септември (понеделник), а финалът ще бъде на 17 септември (събота).

С наградния си фонд от 100 000 щатски долара и създадените традиции през годините "Allianz Cup" стана най-авторитетния женски тенис турнир у нас и едно от най-престижните събития от спортния календар на България.

Всичко това привлича все повече участнички със световна известност. По предварителна заявка водачка в схемата на турнира ще бъде двадесет и три годишната шведска тенисистка Юхана Ларшон, заемаща 64-а позиция в световната ранглиста. На кортовете на Тенис клуб «Левски - София» отново ще играе миналогодишната носителка на "Allianz Cup", французойката Матилде Йохансон, която от септември 2010 г. е подобрила с над 80 места класирането си и сега заема 65-а позиция.

Третата тенисистка от топ 100 на WTA ще бъде испанката Лаура Поус-Тио, заемаща 75-о място в класацията. Четвъртата от стотицата е французойката Ализе Корне. Миналата година тя стигна до полуфиналите и спечели приза "Мис Алианц къп 2010". Сред другите имена на чуждестранни участнички заслужават внимание Ромина Опранди (Италия), Силвия Солер-Еспиноса (Испания), Александра Каданту (Румъния), Нина Братчикова (Русия) и Щефани Фьогеле (Швейцария). Българското участие в турнира е традиционно силно. Досега в историята на турнира притежателки на "Алианц къп" са Десислава Топалова (1998) и Антоанета Панджерова (2000). Директно в основната схема са включени втората ракета на България Елица Костова, Виктория Томова и Ани Вангелова. За купата на Алианц ще се състезава и играещата за Казахстан Сесил Каратанчева.

В започващите на 10 септември предварителни квалификации ще играят и българките Изабел Шиникова, Надежда Василева, Далия Зафирова и Алина Петраш. На 8 септември от 11:00 часа в Тенис клуб "Левски София" (до Национален стадион "Васил Левски") ще се проведе пресконференция, на която ще бъде обявен окончателния списък на участващите в турнира за купата на Алианц България.