Германецът Александър Зверев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 22 двукратен полуфиналист в надпреварата Зверев спечели убедително срещу словака Алекс Молчан с 6:4, 6:2, 6:1 след почти два часа игра.

Григор Димитров продължи с победния си устрем на "Ролан Гарос"

Поставеният под номер 28 Димитров победи финландеца Емил Руусувуори

Той пласира 42 печеливши удара и показа, че възвръща формата си на клей. През миналата година германецът получи тежка травма на десния глезен в края на втория сет от полуфинала срещу Рафаел Надал (Испания), след което се подложи на операция и пропусна остатъка от сезона.

Следващият съперник на Зверев ще бъде 12-ият в схемата Франсис Тиафо (САЩ), който спечели срещу руснака Аслан Карацев с 3:6, 6:3, 7:5, 6:2. Американецът навакса сет и ранен пробив пасив във втория, за да стигне до обрат.

Победителят от мача между Зверев и Тиафо може да бъде стане съперник в четвъртия кръг на Григор Димитров, ако най-добрият български тенисист елиминира Даниел Алтмайер (Германия).

Поставеният под номер 9 Тейлър Фриц (САЩ) сложи край на надеждите на домакините за титлата в мъжката схема, след като отстрани последния останал французин на сингъл Артюр Риндеркнех с 2:6, 6:4, 6:3, 6:4.

Фриц, който с победата изравни най-доброто си класиране на "Ролан Гарос" от 2020 година, очаква 23-ия в схемата Франсиско Черундоло (Аржентина), който се справи с 6:3, 6:3, 6:4 с германеца Яник Ханфман, "щастлив губещ" от квалификациите.