Номер 1 в световния тенис при жените Жюстин Енен (Белгия) разби Марион Бартоли
(Франция) с 6:0, 6:0 за 57 минути в последната си среща от Жълтата група на първенството на УТА в Мадрид.

Защитаващата титлата си Енен, която вече си беше осигурила място на полуфиналите, си върна на Бартоли по безапелационен начин за загубата на полуфиналите на "Уимбълдън" по-рано през годината, за да запише трета победа в два сета в надпреварата.

Белгийката позволи на съперничката си да спечели само 21 точки в целия мач, 12 от които в първия сет, продължил 33 минути, въпреки че французойката вкара 67% от първия си сервиз.

Енен доминираше толкова, че не позволи на съперничката си да достигне до нито един геймбол в мача.

"Мачът беше страхотен за мен. Почти всичко ми се получаваше. Играх агресивно и концентрирано от първата топката, защото искам да взема реванш за загубата на "Уимбълдън". Радвам се, че завършил мачовете ми от групата по толкова убедителен начин", заяви белгийката.

Енен направи цели 30 печеливши удара срещу само 2 на Бартоли, която замени получилата вчера травма в коляното Серина Уилямс (САЩ).

Уилямс, шампионка от Откритото първенство на Австралия, контузи коляното си и се отказа в началото на втория сет на мача срещу рускинята Анна Чакветадзе, след като загуби първия с 4:6.