Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров, отпадна още във втория кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Синсинати, след като загуби от унгареца Фабиан Марожан с 1:2 сета (4:6, 6:4, 6:3) за 1 час и 57 минути игра.

Първият сет започна като двамата вземаха своите сервис геймове до резултат 2:2. Тогава Гришо проби за 3:2 в своя полза и до края на частта не допусна връщане на пробива, с което спечели сета.

При резултат 3:2 в полза на Марожан във втория сет Григор Димитров бе пробит, но веднаа след това върна пробива и не позволи на съперника си да се откъсне в резултата. Унгарецът обаче, направи нов пробив, който бе при резултат 5:4 за него и така изравни резултата в сетовете.

В третия сет решителен бе шестият гейм, в който Григор Димитров допусна пробив за 4:2 за Марожан. До края на сета унгарецът не допусна пробивът да бъде върнат и затвори частта с 6:3, като така загуби срещата.